top of page

I'm a title. Click here to edit me

ZAKYNTHOS

Geçmiş şairler tarafından Zakynthos olarak adlandırılan Zakintos, İyon adaları arasında yer alan 3. en büyük adadır.

Yüzölçümü 405 km kare olan bu adada yaklaşık 35.000 kişi yaşamaktadır ve Atina’nın 300 km batısında yer almaktadır. Peloponnese kıyı şeridinden 9,5 deniz mili uzaklığındaki bu adaya düzenli yapılan feribot seferleri ile ulaşılabilir. Zakintos adasında altın rengindeki plajların ve muazzam kayalıklardan oluşan kıyı şeridinin muhteşem uyumunu hissedeceksiniz. Akdeniz’in iklimine sahip olan adada, kışlar ılıman ve yaz ayları serin geçmektedir. Kış yağmurlarının yoğunluğu, adanın su rezervelerinin çok olmasının ve yeşil olmasının başlıca nedenidir.

Kıyıları vuran sıcak sular, turistlerin bu bölgeyi sevmesinin başlıca nedenlerinden biridir. Ayrıca adanın güney kısmında, Yunan kanunları tarafından korunan, Caretta – Caretta’ların üreme bölgesi olduğundan bu adaya olan ilgi çoğalmaktadır.

Güzel doğa manzaralarının yanı sıra, Zakintos adası size çevresinde yer alan birçok adayı da ziyaret etme imkanı sunmaktadır (Pelouzo, Marathonissi, St. John ve Strofades)

Son yıllarda bölgeye gelen turistlere modern imkanlar sunabilmek için, gelenek ve kültürlerini de koruyarak, adada hatrı sayılır bir gelişim meydana gelmiştir. Deniz kıyısında sıralı restorantlarda ve iç bölgelerde kalan köylerde tarihin izlerine rastlamak hala mümkündür. Adada yaşayan insanların misafirperverliği sizi ilk günden derinden etkileyecektir.

bottom of page