top of page

I'm a title. Click here to edit me

ZAKYNTHOS

Samos (Sisam)'un sahil şeridinde pek çok tipik ev vardır. 

Uzun yürüyüşü sevenler için tertemiz havası ile ideal bir parkurdur. Burada zamanın geçmesini istemeyeceksiniz. 

Samoslular ile ortak noktalarımız çok fazladır. Mangalda gelen çipura, mezeler ve uzo, muhteşem bütünlüğü sağlamaktadır. Tıpkı ülkemizde de olduğu gibi cacık onlarda da Tzazikidir. Ancak suyu yok, son derece koyu ve bol sarımsaklıdır. Bildik bir tat daha Greek Salad... Çoban salatasının üzerine beyaz peynir koyup kekik ilave edin. 'Greek salad' hazır.. 

Kokari'den Pythagorio'ya harika bir manzara eşliğinde geçeceksiniz. Ünlü matematik bilgininin yaşadığı şirin kasabadır ve Marmaris'i çok andırır. Gelenekselliğinden hiç bir şey kaybetmemiş bir yerdir Pythagorio. Burada denizin çağrısına kulak tıkayamazsınız. Zamanınız varsa bu kumsalda güneşlenme ve yüzme fırsatını kaçırmamalısınız. Pythagorio'nun yukarısında bulunan kiliseyi ziyaret etmeden önce genel manzaranın görüntüsünü alabilirsiniz. Beyaz badanalı kubbe şeklinde yapılar, arkada deniz manzarası ve çanlar, doğa ile ibadetin buluştuğu noktadır ve kartpostallarda işlenen konuların başında gelir. 

Turizme ve turiste rağmen geleneksel yapısını bozmayan tek ada Samos’ tur. Diğer adalardaki eksiklik Samos 'ta yoktur. Her yer tertemizdir ve tarihi doku çok iyi korunmuştur. Bembeyaz binalar, mavi pencereli evler, klasik Yunan mimarisi tarzında yapılmıştır. İnsana yaşama sevinci veren bir mekandır. 
 

bottom of page